Ziyaretçi Defterine Mesaj Yaz
Lebisoft.Net ?? – 11 Kasım 2011 Cuma 13:01:58
Hocam ben dişimi çektirmiştim gülünce o boşluk görünüyordu ve kötü hissediyordum kendimi ve gidip yaptırdım.Yapılan dişin etrafı yani diş etim kırmızı nerdeyse 1 sene oldu yaptıralı ve hala kırmızılığı geçmedi.Bir dişi yaptırmak için 1 sene gidip geliyordum bukadar uzun sürmesi normal mi?
Yanıt : Eksik yere porselen köprü takılması işlemi her hangi bir problem çıkmazsa 3 seans ve 6 gün sürer. Kırmızı yeri kanatarak sert fırçaladığınızda düzelmiyorsa bir diş hekimine görünün.

Lebisoft.Net bir soru daha – 8 Kasım 2011 Salı 00:22:23
Afedersiniz doktor bey, Sağlıklı bireylerin bile bunu birkaç defa denemesinde bir mahzur yoktur demişsiniz bir önceki iletinizde.Bu kiti bir ay önce satın almıştım ve yaklaşık iki günde bir kullanıyorum, ve kullanmaya devam etmeyi planlıyorum(tembellik yapmasam hergün kullanıcam aslında).Ağız kokusu problemim ile ilgili bir değişiğe neden olmasa bile nefes alışımı bir süreliğine biraz rahatlattığını hissediyorum.Uzun süreli kullanımlarda bir problem yaratır mı bu uygulama ? Reklamlarından bunun diş fırçalamak gibi gerekli bit uygulama olduğu izlenimini edinmiştim, siz böyle söyleyince aklımda soru işareti doğdu.
Yanıt : Ömür boyu kullanmayı düşünüyorsanız bir kulak burun boğaz doktorunun görüşünü almanızda fayda olabilir.

Lebisoft.Net hocam – 7 Kasım 2011 Pazartesi 12:20:57
bişey sormak istiyorum öncelikle sizin kbb uzmanı değil bir diş hekimi olduğunuzu biliyorum ama sorun ağız kokusu olduğu için size sormak istedim normalde ağız kokum vardı ama sadece ağız kaynaklıydı 3-4 gündür sanki burnumdan benim de hissedebileceğim iltihap gibi bir koku geliyor ve gerçekten kötü kokuyor ben de şüphelendim acaba bende sinüzit mi var diye ama şimdiye kadar sinüzitin belirtilerini hiç yaşamadım işte aşırı baş ağrısı vb. şeyler yapıyomuş ancak aklıma denize girdiğimde hakkaten bu kokunun(yani ağızdan kaynaklı kokunun) kaybolduğu geldi acaba buna sinüzit neden olabilir mi bi arkadaşa da sinüs rinse kit diye bi solüsyonu önermişsiniz bunu kullandığımda koku da bir azalma olursa bunun kaynağı sinüzittir(sinüzitin nerdeyse hiçbir belirtisini yaşamamama rağmen) diyebilir miyiz
Yanıt : Sinüzit Tip 2 ağız kokusunun yegane sebebi değildir. Sinüzitler baş ağrısı yapmayabilirler. Sinüs rinse kit'i deneyin. Sağlıklı bireylerin bile bunu bir kaç defa için denemesinde mahzur yoktur.

Lebisoft.Net Anestezi – 6 Kasım 2011 Pazar 23:37:19
hocam bir şey öğrenmek istiyorum,neden bir dişe anestezisiz dolgu yapılmak istenir diş hekimliğinde bunun ne gibi bir açıklaması olabilir.ÖRNEK:canlı olan iki diş biri biraz diğeri çok aerator tepki var .ve çürk dişler* doktor ısrarla hasta anestezi istemesine rağmen ve koşulunu açıklamaksızın uyuşturulmamış.benim diş biraz ilgi alanım ama devlet kurumu diye aklıma tıbbi bir seçenek gelmiyo (malesef)ki seçenekleri de bilmiyorum bu konuda devital olsa zaten dolgu değil kanala giderdi(vs..) -nasıl bir tablo görüldü ki oral diagnoz ve radyoloji sonunda böyle bir durum söz kunusu olmuştur.Açıkcası seçenekleri merak ettim(tabi varsa biraz tıbbi-biraz sosyal bir soru oldu ama ..
Yanıt : Bir çürük açılacağı zaman o dişin canlı olup olmadığını önceden bilmek için airrotor ile birkaç saniye çürük temizlemeye teşebbüs edilir. Bu bir yoklamadır. İlk ağrı belirtisinde dişin canlı olduğuna karar verilip durulur ve diş uyuşturulur. Eğer ağrı yoksa dişin sinirinin ölü olduğu anlaşılır, kanal tedavisi ile yola devam edilir. Fakat dişin canlı olduğu başka şekilde de anlaşılır. Örneğin hava üfleyerek, sontlanarak, veya kanatılarak önceden canlı olduğu tespit edildiyse, ilk önce uyuşturulur sonra çürük temizlemeye başlanır.

Lebisoft.Net mentos – 6 Kasım 2011 Pazar 22:30:27
bayraminiz mubarek olsun doktor bey
Yanıt : Çok teşekkür ederim. Sizlerin de bayramını kutlar esenlikler dilerim

Lebisoft.Net ÖZLEM AK – 6 Kasım 2011 Pazar 12:42:23
10 YIL önce kanal tedavisi yaptırdığım ön dişim sorunum yokken o dişime sıcak su değmesi sonucu şişmeye başladı dişimin etrafı şişmeye ve ağırmaya başladı. bu konudaki tedavi seçeneğinizi öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim çekilmesini istemiyorum
Yanıt : Diş çekmek iyi değildir. A planı, Kanal tedavisi tekrarlana bilir. B planı olarak apikal rezeksiyon yapılabilir. C planı olarak infekte olan kök çekilir (diş çok köklü ise).

Lebisoft.Net K.T. – 4 Kasım 2011 Cuma 22:12:14
tekrar teşekkür ediyorum.Yazdıklarınızın her satırını dikkatle okudum ve dikkate alıcam yönlendirmelerinizi. sağlıklı ve anlaşılır bir bilgi verdiiğiniz için ayrıca teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim tekrar iyi çalışmalar..
Yanıt : Estağfurlah

Lebisoft.Net K.T. – 2 Kasım 2011 Çarşamba 23:17:01

Tamam başlıyorum:)) Vital olan 18 nolu dişe kanal tedavisi yapıldı.Yapıldığı günden itibaren sıcak-soğukta aşırı Hassasiyet vardı .Ama bu durum bir hafta sonra boyutunu değiştirdi sıcak ve soğukta yerinden sışratıcak cinsden çok keskin ve künt bir ağrı olmaya başladı ve nabız atar tarzı ağrı da vardı.ikinci hafta ise soğuk ağrısı kayboldu sıcak devam etti ama zayıf bir ağrı şeklindeydi.üçüncü hafta( yani bugünler) bu üçüncü haftaya dahil sıcakta sadece dişimin nabzı atar gibi zayıf bir ağrı var.ama gün içinde bazen sanki anestezisiz sinirleri alınmaya çalışan bir diş ağrısı gibi ve saniyelik(günde 7-8 defa 3 sn lik süre ile) künt bir sancı ve dişim uzuyormuş gibi durumlar oluyor.(Şunu da belirteyim belki diyeceksiniz kanal tedavili diş sıcak-soğuk ağrısı olamaz komşu dişlerden* ama onun denemsini çook yaptım pamuğu gerek sıcak gerekse soğuk batırıp dişimin altına koyup bastırdım baktım yani:() Şunu da affınıza sığınarak ekliyorum ben dişimin sinirlerinin tam alınmadığını ve o şekilde kanal dolgusunun yapıldığını DÜŞÜNÜYORUM(bilmiyorum)sinirleri tam alınmamış konguta ve diğer prosedüre uygun olarak yapılmaya çalışılmış.. ama sinirlerin içerde kaldığını hissetmekle beraber sizden gelecek olan cevap -yönlendirme ve bilgilendirmeyi beklemekteyim. Bundan sonraki tedavi ne olmalı-sökümü çok zormu ve dez avantajları var mı?(anamnezim sinirleri alınmamış bir tablonun durumumu yoksa başka anomalilikler mi gösteriyor)..Değerli Vaktinizi biz hasatalara ayırdığınız için ve yardımcı olmaya çalışıp geri dönüşüm yaptığınız için de teşekkür ederiz ( dediğiniz gibi baktım- kontrol ettim- ve sorumu toparlamaya çalıştım murat hoca )


Yanıt : Temiz bir Türkçe kullandığınız için teşekkür ederim. 2 ihtimal var 1) 18 numaranın kanal tedavisi sizin ifade ettiğiniz şekilde arıza içeriyor olabilir. 2) Komşu ve karşıt dişlerden bir tanesi bu ağrıyı yapıyordu siz yanlışlıkla diş hekimine 18'i hedef göstermiş olabilirsiniz. Bu iki ihtimalden ikincisini siz eleyerek uzaklaştırmışsınız. Buraya kadar olan olaylar (önce soğuk, sonra nabız atımlı sıcak ağrısı sonra sessizlik), bir sinir dokusunun yavaşca ölümünü tasvir ediyor. Bu sebeple sinüzit veya sebebi diş olmayan hastalıklar ihtimalini uzaklaştıryorum. Dişiniz bu aşamada belki aylar belki uzun yıllar boyu sessiz kalacaktır. Fakat bir gün üzerine basarken ağrı verebilir ve şişerek apse yapabilir. Burada doğru soru şu olmalıdır: "şimdi ne yapmalıyım?". 18'i yeniden açmak sıkıntı yaratmıyorsa açılabilir ve kanal tedavisi tekrarlanabilir. Bu diş açılamadığında (ki bazen gerekmez), 17,16,15 mevcut ise 18 feda edilebilir bir diştir. Apse yaptığı veya rahatsızlık verdiği gün çekilmek üzere şimdilik hiç bir şey yapmanıza gerek olmayabilir.

Lebisoft.Net memocan – 2 Kasım 2011 Çarşamba 15:38:04
hocam  sodyum karbonatli suyu  burun deliklerinden cekip genizden cikartarak yapilan hijjenle kokudan eser kalmiyo ama bir hafta sonra tekrar basliyo birde sabahlari geniz den gelen mukus cok mat ve yesilimsi sizce sinus probleminden mi oluyo koku
Yanıt : Sinus Rinse Kit diye bir malzeme satılıyor. Bunu alın ve kullanın. http://www.eczanemizde.com/?urun-6883-Sinus-Rinse-Kit-YENi--Burun-Yikama-Kiti--25-Adetlik.html burada resmi var. NAsıl kullanacağınızı buradan inceleyin: http://www.youtube.com/watch?v=LW9mvVe7Mk4

Lebisoft.Net İLAÇ.. – 1 Kasım 2011 Salı 00:10:39
birşey öğrenmek istiyorum;eğer etkileşimleri aynıysa iyleşme yönünden bir değişiklil olmayacaksa etkileşimleri aynı olan meddeler kullanılamaz mı?mesela diş için verilen KLAMOKSile ETOL FORT bunların eşdeğerinde bir kaç ilaç var AMOKLAVİN veTADOLAK FORT gibi bu ilaçlar evde dururken aynı etkileşim maddesindeki bir ilaç alımına gerek var mı?her durum da da anamnez önemli mi?Teşekkürler..
Yanıt : Doğru düşünüyor, doğru söylüyorsunuz. Klamoks ve Amoklavin birbirinin aynisidir. Diğer ikisi de bir birinin tam olarak aynisidir. Birisi elinizde var iken diğerini satın almak gerekmez.

 Sayfalar : 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,[12],13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,