Ziyaretçi Defterine Mesaj Yaz
Lebisoft.Net pişman – 12 Ekim 2011 Çarşamba 09:31:14
ardaşım nerden başlıyacağımı bilemiyorum.öncelikle geçmiş olsun.1 hft oldu ameliyat olalı ve hiç bir değişiklik olmadı daha öncede dediğim gibi amcları sadece daha fazla para kazanmak (hastanın psikolojisi, sağlğı onların umurunda değil)nerde yaşıyosun bilemiyorum.kime ameliyat olacaksın iyi araştır derim.doğru dr.bulmak çook önemli doğru tedavi için eğer istersen buraya sana ulaşacağım tlf no bırakırsan seni ararım.hemen karar verme ameliyat konusunda şikayetlerin tam olarak nedir bilemiyorum ama iyi düşün.
Yanıt : Bu mesaj daha önce buraya yazan bir başka şahısa hitaben yazılmıştır

Lebisoft.Net çürük – 12 Ekim 2011 Çarşamba 00:33:43
hocam;SEKONDER çürük ne demekk?
Yanıt : SEKONDER DENTİN terimi vardır. İlerlemekte olan çürüğe karşı sinir dokusu kendisini savunmak amacı ile çürüğün gelmekte olduğu tarafa kireçli bir tabaka örer. Buna sekonder dentin adı verilir.

Lebisoft.Net yorgun – 11 Ekim 2011 Salı 21:54:21
iyi akşlar dr bey benim öğrenmek istediğim yaptığım endoskopi sonucunda h.bakteri görüldü bunun tedavisi nedir ve bu nefes kokusu yapar mı?tşk ederim şimdiden
Yanıt : Bu bakteri mideye yerleşir gastrit yapar, hem ağız kokusu hem de nefes kokusu yapar. Tedavisinde bazı antibitikler kullanılıyor ama sık tekrarlıyor. gerçek tedavi beslenmeyi düzeltmek, hijyeni artırmak, yaşam biçimini ve yeme alışkanlıklarını düzeltmek şeklinde olmalıdır. Bunu yaparsanız hastalık tekrarlamaz.

Lebisoft.Net mostlylogical – 11 Ekim 2011 Salı 20:35:42
Merhaba Doktor Bey, bilgi almak istediğim iki konu var, cevaplarsanız sevinirim.***Sol üst 4. dişime yaklaşık 5 yıl önce kanal tedavisi yapıldı ve o günden beri gri bir görüntüsü var.Buna neden olanın gri renkli dolgu olduğunu düşünüyordum, ama geçen yıl diş renginde dolgu yapıldıktan sonra bile solgun gri görünüm devam ediyor.Zaman içerisinde birkaç "doktor" a bunu sormama rağmen sağlıklı bir cevap alamadım, genelde kanal tedavisinden sonra olur deyip geçiştiriyorlar.Tedavisi için ise farklı doktorlardan farklı cevaplar aldığım için, (muhtemelen ticari kaygılarından dolayı kendilerine en uygun olanı seçiyorlardı.evet ben böyle düşünüyorum,deneyimlerim böyle söylüyor.hastası tıbbi geçmişini anlatırken hastanın lafını kesip 2 ay sonra çalışıyor olacağı işyerinin adresini tarif etmeye çalışan bir doktor düşünebiliyormusunuz siz, üstelik birçok doktorun çalıştığı ve güzel dış cephe kaplamaları olan bir kurumdu bu, Adana'da ) en iyisinin kendime daha fazla zarar vermemek olduğunu düşünüp tedaviyi erteledim hep .Siz nazik davranıp bunun nedenini ve tedavi yöntemlerini açıklayabilir misiniz ? ***İkinci konu porselen kaplamalar ile ilgili.İki tane bulunuyor ağzımda ve ikisi de çevresindeki dişlere pek benzemiyor.Soldakinin rengi uygun iken ölçek problemi var,biraz büyük .Sağdaki ise hem renk hem şekil hem diş eti ile temas konusunda problemli ( problemli'yi doğal görünmüyor anlamında kullandım) . Kaplama işlemi sırasında yapılan provalar hastanın dişinin yeni halinin görünümünü benimsemesinide içermiyor mu ?Doktorun bunu bilhassa hastaya sorması, takipçisi olması gerekmiyor mu? Hatta belki bir süre deneme fırsatı vermesi ? Doktora bu kaplamayı doğal görünmediği için beğenmedim,lütfen tekrar şekillendirin deme lüksümüz yok mu ? Bunun için tekrar ücret istenir mi bizden ? Bu tedaviden sonra doğal görünüme kavuşmak yine de mümkün, değil mi ? son olarak siz bu tedavileri uyguluyor musunuz yoksa ağız mikrobiyolojisine mi odaklanmayı mı tercih ediyorsunuz ?
Yanıt : *---------* Kanal tedavisi veya dolgusu sırasında kullanılan küçük moleküllü tıkayıcı kimyasallar dentin tüpleri içerisine sızarsa rengini kalıcı olarak bozar. Dolgu sökülür perhidrol emdirilmiş pamuk ile bir kaç günde bir defa pansumanlanır. tatmin edici sonuçlar alınabilir. *---------* Provalarınız sırasında makul miktarda renk ve şekil değiştirme, beğenmeyip ücretsiz olarak köprüyü yeniletme özgürlüğünüz vardır. Fakat köprü takıldıktan sonra sökülüp renk ve şekillendirme lüksümüz yoktur.

Lebisoft.Net tükürük – 11 Ekim 2011 Salı 15:52:09
Hocam tükürüğün görevi dil yüzeyini temizlemekse, neden tip 1 e sahip insanların dil yüzeyini tükürükleri temizlemiyor? belkide sorun ağızda değil tükürüktedir. böyle birşey olabilirmi?
Yanıt : Tip 1 ağız kokusunda tükrük görevini yapıyor. Dil sırtından kokulu gazları yıkıyor, süpürüp içine alıyor. Su (salya) içerisinde kokulu gazlar çözünüyor ve salya kokmaya başlıyor. Dikkat ederseniz Tip 1 hastanın tükrüğü de kokar. Daha sonra salya kokulu gazlara doygunlaşıyor ve çözünmez oluyor. İşte bu aşamada kokulu gazlar salyaya takılmadan ağzı boşluğuna karışıyor. Yani salya görevini yapıyor fakat az geliyor denebilir.

Lebisoft.Net kamil – 11 Ekim 2011 Salı 15:19:37
hocam bende bademcik taşı var. araştırmalarım sonucu buna karar verdim. bu da arasıra ağız kokusu yapıyor ve ben bu durumdan çok rahatsızım. ilk olarak ilaç tedavisini denemek istiyorum. eğer bu işe yaramazsa bademciklerimi aldıracağım. sizin tavsiye edebileceğiniz bir ilaç var mı. alternatif tıp da olabilr.
Yanıt : http://agizkokusu.net/garbage/bademciktas01.jpg buna benzer taşlar koku sebebidir. Doktorunuz bademcikleriniz alınsın diyor ise tereddüt etmeyiniz, aldırınız.

Lebisoft.Net ? – 11 Ekim 2011 Salı 08:32:54
Bu kadarıda yeterli.Hocam.%100 olmasada en azından bu hastalığın var olduğunu biliyorsunuz ve elinizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorsunuz.Örneğin böyle bi site açmak ağız kokusu şikayeti olanları dinleyip sorulan sorulara cvp vermek... Bu beni okadar mutlu ediyorki tahmin edemezsiniz.Sizin gibi 2 tane daha doktor bu hastalığın üstüne düşseydi ağız kokusu varlığını kabul ettirirdi.Eminim bu şikayetle gittiğimizde ciddiye alınırdı ve kaynağını bulmak çokta zor olmayacaktı.Sonsuz teşekkürlerimi iletirim
Yanıt : Estağfurlah. Sizler bu sayfaya baktınız mı: http://agizkokusu.net/agizkokusu-durum.html

Lebisoft.Net koku – 10 Ekim 2011 Pazartesi 17:57:13
doktor bey , tip 1 'de dilin kendi kendine koku yaratma durumu varmıdır? yoksa mutlaka gıngıvıtıs, 20 yaş dişi, köprü yada çürüğün dile mikrop taşımasıylamı dil kokar?
Yanıt : Güzel soru. Şunu daima bilmek lazım SIFIR KOKU YOKTUR. Yani koku dil sırtının ayrılmaz bir özelliğidir. Sağlıklı bireylerin de dil sırtı kokar.

Lebisoft.Net merhaba – 10 Ekim 2011 Pazartesi 17:45:34
merhaba ; bu ağız kokusu bende 12 yaşımda başladı şuanda 25 yaşındayım. tip 1 ağız kokusu olduğunu düşünüyorum çünkü hergün dilimden 1 katman temizliyorum ve bunun çok kötü koktuğunu farkettim. hocam benim anlayamadığım 12 yaşında diğer insanlardan farklı olarak ne yaşamış olabilirimki diğer insanlara göre dilim daha girintili çıkıntılı ? önemli bir hastalık geçirmedim. tek hatırladığım hiçbirşey yemezdim, çok zayıftım. vitaminsizlikten olmuş olabilirmi böyle birşey? teşekkürler, saygılar.

Lebisoft.Net ?? – 10 Ekim 2011 Pazartesi 10:11:26
Mrb hocam bir diş doktoruna gidip bize kötü ağız kokusuna neden olabilecek dişeti hastalığı, ağız kuruluğu veya fazla plak birikimi olup olmadığını söyleyebilir ama gittiğimiz doktorlar bu sorun hiç yokmuş gibi davranıyorlar.Hocam sizden bi ricam olacak gittiğimiz doktorlar bize yardımcı olmuyor bari siz bir yardımda bulunun.Ben diş doktoruna gidip sizinle telefonda görüşmesini sağlıyayım ağız kokusuyla ilgili tavsiye edeceğiniz tekniklerden geçirsin enazından ağızdan gelmiyorsa başka bölümlere gideyim.Yalvarıyorum hocam bu isteğimi gözden geçirin şimdiden teşekkür ederim.Teselli olmak için hergün sayfanızı takip edip okuyorum.İyi çalışmalar
Yanıt : Estağfurlah. Hiç bir hekime bir şey öğretmek haddime düşmez. Temel bilgileri bu kitaba yazdım: http://aydinmur.com/akkitabi.html arzu eden hekim alır okur. Ayrıca ben ağız kokusunu %100 tedavi edebilir durrmda değilim.

 Sayfalar : 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,[15],16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,