Ziyaretçi Defterine Mesaj Yaz
Lebisoft.Net Ahmet – 17 Ağustos 2011 Çarşamba 22:34:38
Merhabalar.
Hocam benim dislerimde plak olusumu cok olmakta ve fırcalamama ragmen beyazlandıgı varsayılmaz cogu dis beyazlatıcı macun alsamda etkisini göremiyorum dislerimi fırcaladıktan sonra elimi agzıma koyuyorum ve elimi kokladıgımda kötü bir koku algılıyorum bu koku hep böyle dermanı ne acaba ? ne yapmalıyım ????


Lebisoft.Net SeriaT – 17 Ağustos 2011 Çarşamba 22:32:51

Merhaba hocam 17 yasındayım her gün disimi fırcaladıktan sonra elimi dilime sürer ve tükürügümün koktugunu farkederim ve hafif agız kokum var ne yapmalıyım acab?Lebisoft.Net a – 17 Ağustos 2011 Çarşamba 16:19:03
artık yeter ya yalvarıyorum allahıma ya öldür ya güldür biraz önce hayatımın en kötü anlarını yaşadım çekemiyorum artık ağız kokusundan kurtulmuş olan var mı yoksa boşa mı kürek sallıyoruz hani yok diyin bizde kabullenip oturalım her gün bi çare her gün bi umut lanet olsun hayata aldığım her nefese

Lebisoft.Net h.b. – 17 Ağustos 2011 Çarşamba 11:20:27
hocam öncelikle ağız kokusu sorunuyla alakadar olduğunuz ve sorularımızı yanıtlıyor olduğunuz için çok teşekkür ederim.sorum şu olacaktı: tip 2 ağız kokusuna normal ağız florasında bulunan ve vsb üreten anaerob bakterilerin çoğalmasının neden olduğunu ve bunların kaynağının sinüsler, dil kökü ve benzeri yerlerde olabileceğini yazmışsınız.muayene için gelmiş olsam bu bakterilerin kaynağını tespit edebilir misiniz ve tespiti durumunda tedaviyle bundan kurtulma şansım nedir? diğer bir sorum da tip 2 ağız kokusu teşhisi koyduğunuz hastalarınızın yüzde kaçında tedaviye cevap alabildiniz?
Yanıt : Tedaviniz için söz veremem, hiç bir şeyi garanti edemem. Tip 2 vakaların akibeti kulak-burun-boğaz doktorunun tedavisine indekslidir.

Lebisoft.Net parlak – 17 Ağustos 2011 Çarşamba 00:02:24
merhabalar,kayra ismli kişinin sorusuna ilaveten benim de röntgenimde bazı dişlerimin içleri araları değil de  mine kısmı aynı dolgu gibi duruyo(parlak beyaz) ama dişlerimi biliyorum değil süperpozisyonda değil .bu görüntüler neyin habercisidir ,hekimler için nasıl bir değer ifade eder hem bilmek hem de merakımı gidermek adına iletinizi bekliyorum.Başarılar,iyi çalışmalar..
Yanıt : Röntgende dişlerin ortası siyahtır.Bu siyahlık sinirlerin bulunduğu odaya aittir. Fevkalade nadiren yaşlı bireylerde bu oda kireçlenebilir. O zaman sadece o dişin ortası (minesi kadar/gibi) beyaz görünür.

Lebisoft.Net uzman doktora iletinnn Acilll. – 16 Ağustos 2011 Salı 01:20:13
rezörve ne demek hocam yanlık telafuz etmiş(yazmış olabilirim).başka bi doktora gittim panoramik baktılar rezörve madden duruyo dedi .kökün de birinde mevcutmuş.devlet hastahanesi her zaman aynı doktor olmuyo kontrole gitmiştim ağrı olduğu için dişimin kanal tedevisi başarıyla sonuçlandığını biliyordum ama değilmiş herhalde:((dişim basınç şikayeti ve yiyecekleri ilk çiğnemede oluşanağrı şikayetiyle gittim dişimin kökünün birinde böyle madde oldunu öğrendim.o madde neden olur hocam yani prosedürün dışında sadece dişime ilaç koyulmuştu i  ltihaplı diye pansuman diyorsunuz herhalde..devlet hastahanesi oldu için evde röngene de bakamıyorum ona göre tam anlatayım bilgisayardan bakıp hastayı yolluyorlar.tam anlayamadım acaba sorun nedir hocam gittiğim doktor bünyeye göre değişir falan dedi ama 3 ,6 ay arası peki benim şikayetlerim ne olacak.hocam bana yardımcı oluranız sevinirim..size soruyorum nette başka soracak uzman bulamdımmm yaklaşık sizi 3 aydır takip ediyorum böyle bir durumdan rahatsız edeceğim aklıma bile gelmez di?İstanbuldan yazıyorummmm( .Murat Aydın)
Yanıt : Önce üzerinizdeki panik durumunu atın. Rahatlayın. Gevşeyin.Ucunda ölüm yok. Sakin olun. Şimdi gidip bir panoramik röntgen çektiriyrosunuz ve görülebilir bir siteye koyuyorsunuz. Söylediğiniz kelime muhtemelen doğru değil. Röntgeni görerek konuşalım. Sizi doğru yönlendirmeye çalışacağım.

Lebisoft.Net Bilgi??? – 16 Ağustos 2011 Salı 00:52:34

 Aqua.Glyserin,Derat,PEG-40,Castor oil,Arom,Menthol,Sodium,Triclosam,Propolis,Socium bubileşimlerin bulunduğu ürünleri tavsiye edermisinizz klınik muane şart mı?:))İyi çalışmalar hocam.


Yanıt : Zarar görmezsiniz. Fayda görüp görmeyeceğinizi bilmiyorum.

Lebisoft.Net gülendam.... – 16 Ağustos 2011 Salı 00:47:04
Merhaba Murat bey;dilin sağ tarafında hafif uyuşma,acı hissi 1 dk süreyle.yine sağ tarafta çeneye vuran 5-10 saniyelik ani sancı bazen basınçla alakalı,bu ağrılar neden olur sağ tarafımda sadece uzun zaman önce yaptırdığım kanal tedavili diş var.o bölgeden geliyo ağrılar .ne olmuş olabilir cvp bekliyorummm kolay gelsin..

Lebisoft.Net gözde – 14 Ağustos 2011 Pazar 13:58:22
hocam nolur yardım edin ağız kokusu yada nefes kokusu sebeini bilmiyorum ama canımdan bıktım napmalıyım yazdıklarınızı okudum ama nefes mi ağız kokusumu ayırt edemedim galiba ikisde var hayata küstüm napmalıyım

Lebisoft.Net Sefa – 13 Ağustos 2011 Cumartesi 23:34:26
MERHABA ;sağ üst ön dişler ve köpek dişime iç taraftan dilimi değdiremiyorum acı oluyor ,bazen esnemenin sonundaki içeri giren hava bile rahatsız ediyor,  sanki sinirler dışarıda gibi neden olur bu ?hekim kontrolu gerekir mi?1 hafta oluyor 1 hafta ara veriyor yani anlayamadım sürekli değil ..yaklaşık köpek dişim 2 aydır ön dişlerim 2 haftadır böyle yardımcı olursanız sevinirim(dişlerimi usulüne uygun fırçalarım sizin tarifinize uyarak ,diş ipi de kullanırım) .MURAT HOCA
Yanıt : İki diş arasında çürük olabilir mi? Bunlar sizin tarif ettiğiniz gibi belirti verir daha sonra gözle görümem büyüklüğe erişirler. Bir diş hekimine göstermenizde fayda var.

 Sayfalar : 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,[25],26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,