Ziyaretçi Defterine Mesaj Yaz
Lebisoft.Net limon – 7 Ağustos 2011 Pazar 09:44:36
hocam ben en çok .benim sorunum artık yok.vardı ama yok oldu.sizin öğrettiğiniz 3 ölçme yöntemiylede denedim hatta sabah kalkarkalkmaz yaptım sıfır.tuzlu su ile gargara ilede dilimin yapısı daha epmbeleşti size çok tşk ederim.mentos isimli arkadaşımızın çabasını ve yazdıklarını okuduğumda onun üzüntüsüne daha çok üzüldüm.kendisine hitaben bir şey önermek istiyorum sizcede haklı olabilirmiyim cevap rica ediyorum.ben küçük yaşlarda gece ağzım açıldığı için yastığıma salya akmasına çok içerlemiş ve ağzımı sımsıkı kapatıp dilimi damağıma yapıştırıp uyumaya alıştım.hatta gün içinde bile bu vaziyette kendimi buldum.ağız kokuma bunun neden olduğunu bir gece kendime gezersiz yaparak anladım.çünkü ben dişlerimi günde 3 en az 2 kez fırçalıyorum sigara kullanıyorum alkol hiç yok ve beslenmem z.yağlı ağırlıklı temiz.gece uyurken ağzımı sıkmadım dilimi damağıma yapıştırmadım burnumdan nefes alıp ağzımdan vererek uyudum sabah tükürük salgım ve tadı harikaydı.sanırım benim nedenim salya akmasın diye uyuma şeklimmiş.sizce doğru olabilirmi

Lebisoft.Net oğuzhan – 6 Ağustos 2011 Cumartesi 21:16:56
hocam ağızda dışkı kokusunun nedeni ve çözümleri nelerdir

Lebisoft.Net berra nur – 5 Ağustos 2011 Cuma 16:19:27
hocam çooook ama çoook teşekkür ederim gayet sade ve net bir dil ile durumu özetlediğiniz için tam manasıyla tatminkar bir cevap aldım.aradığım buydu demek ki bu tarz şeyleri türkçe anlatmanın da bir yolu varmışş.muhtemelen burda önemli olan doğru kişiye soru sormak sizin sayenizde başarmışş bulunmaktayımmm.kitlelere ulaşmış başarılarınızın devamını dilerim.sizin gibi doktorlara ihtiyacımız var.
Yanıt : estağfurlah

Lebisoft.Net ayşenur – 5 Ağustos 2011 Cuma 16:03:24
Pharmol ZN ağız kokusu giderici gargara hakkında bilgi verir misiniz??içinde alkol var mı ?? zazarı var mıdır ? kullanmak istiyorum acil cvp verir misiniz ??
Yanıt : Buyrunuz: http://cozumilac.com/pharmolzn/

Lebisoft.Net berra nur – 4 Ağustos 2011 Perşembe 16:16:59
iyi günler hocam ,
sağ üst gömülü 20 lik dişim alınıcak merak ettiğim internette okuduğum kadarıyla altakilerde sinir zedelenmesi ,his kaybı geçici de olsa oluyor üst 20 liklerde neden böyle bir komplikasyonla karşılaşılmıyor,üst çene de sinir yok mu?Teşekkürler iyi çalışmalar...

Yanıt : Alt çenede sinirler bir paket halinde bir adet kanalın içinden geçerek dudağımıza gelirler. Eğer o kanalın içerisine bir alet girerse veya o kanalın içindeki lifler fiziksel zarar görürse bütün blge etkilenir. Üst çenede böyle bir kanal yoktur. Sinirler dağınık bir şekilde gelir.1 tanesini zedelerseniz buna paralel geçen düzinelerce başka sinir lifi görev yapmaya devam eder.

Lebisoft.Net esra – 2 Ağustos 2011 Salı 15:03:35
rica ediyorum yardımcı olun...
hiç geçmeyen ve neredeyse 1 metre uzagımdaki birinin bile kolaylıkla hissedebildiği diş fırçalamakla geçmeyen gecesi gündüzü olmayan bir agız kokusuyla savaşıyorum. midemde yanma olduğunda daha çok artıyor otururkende öyle. birde burnumda sorun var acaba sebebi ne olabilir günde 6kez dişimi fırçaladığım dahi oluyor. ama geçmiyorrr. lütfen cevap yazın. bahsettiğiniz cihaz geldi,mi artık kurtulmak istiyorummm.


Yanıt : Diş fırçası ile geçmiyorsa ağız kokusu değil nefes kokusu olabilir. Burundaki problemler en sık rastlanan koku sebebi oluyorlar.

Lebisoft.Net Rmzn – 31 Temmuz 2011 Pazar 16:22:13

Hocam kendimi bildim bileli bende de bu problem var ve aileme dahi açmaya utanıyordum.Ne zaman ki dayanamaz oldum o zaman aileme konuyu açtım.Birkaç farklı doktora gitsem de sonuç alamadım.Tıp fakültesi 3.sınıf öğrencisiyim ve bendekinin tip 2 olduğunu düşünüyorum.Tip 2 ağız kokusunun ağız içine yerleşen ve VSB üreten bakterilerden kaynaklandığını yazmışsınız.Sorum ise bu bakteriler neden sadece bu tip ağız kokusu olan bireylerde çoğalıyor veya herkeste varsa neden sadece bu kişilerde daha fazla üreyerek başkaları tarafından hissedilebilecek kadar çok VSB üretiyorlar?


Yanıt : Bu bakteriler bu tip2 kokusu olan bireylede çoğalmıyor. Bu bakterilerçoğalınca bu bireyde tip 2 ağız kokusu başlıyor. Ekolojik seçicilik bazı insanlarda flora profilini bu şekilde blirlediği için bu bakteriler o bireylerde bulunuyor. Mesela bebeklerin ağzının hiç kokmadığını biliyor muydunuz?

Lebisoft.Net BB – 31 Temmuz 2011 Pazar 16:09:56

Hocam bir sitede ağız kokusu için hazırlanmış bir set gördüm.Kullananlar yaptıkları yorumlarda kokunun kaybolduğunu söylemişler ama sizce işe yarayabilecek birşey mi veya bu ürün hakkında bir bilginiz var mı? (http://www.breathcure.com/v/bad-breath-products/home_treatment_kit.html)


Yanıt : Kimyasal içeriğini yazınız.

Lebisoft.Net Kadir – 30 Temmuz 2011 Cumartesi 03:31:41
Hocam merhaba benimde ağız kokusu sorunum var reflü hastasıyım onun dışında kronik hastalığım yok sorum ağzımda çok sayıda dolgu var dış etlerim sorunlu ağrı vs çekmiyorum şuan için gözüken küçük çürükler var onun dışında bir sorun yok ağzım kokuyor dişlerimi dilimi normal dış macunuyla fırçaladim sonra parmağımı ağzıma sokuyorum ve tükürügum kokuyor neden tükürügum kokuyor refluden mi yoksa ağız sorunummu var

Lebisoft.Net murat – 30 Temmuz 2011 Cumartesi 01:18:43
merhabalar, benim solt alt 6 nolu dişim 6 yıl önce çekildi yaklaşık 3 ay önce panoramikte nohut tanesi büyüklüğünde diş kalmış kök.bu zamana kadar hiç ağrı ve şikayetim olmadı sizce c.müdehale ile aldırmalımıyım ,yoksa kalsın mı?
Yanıt : Röntgen çekilir, infeksiyon yok ise, şikayetiniz yok ise diş yaptırmayı düşündüğünüz tarihe kadar bu şekilde kalmasında mahzur olmayabilir.

 Sayfalar : 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,[27],28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,